با چه دارویی درد زونا را تسکین دهیم؟

192
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com
Loading...

سوال کاربر: سلام. مادر من حدود 10 روزه به زونا مبتلا شده و 46 سال دارد.  مادرم از درد زونا حتی یک ساعت هم خواب ندارد و دکتر اسیکلوویر تجویز کرده است اما خب من میخوام درد مادرم کمتر از این شود. آیا راهی هست؟

پاسخ پزشک: سلام.
درد یافته ی بسیار شایعی در زوناست، که در 90 درصد موارد با ناپدید شدن علایم پوستی برطرف میشود، اسیکلوویر هم ضد ویروس هست هم کاهنده ی درد، اگر پماد اسیکلویر بر ضایعات استفاده کنید اثر مفید دارد، همچنین میتوانید با استامینوفن و گاباپنتین نیز درد را کم کنید، چنانچه در تا یک ماه پس از رفع ضایعات پوستی برطرف نشد postherpetic neuralgia مطرح هست که در ده درصد موارد و غالبا در افراد مسن پیش می آید که نیاز به دریافت کورتون دارد.

  • سوال از شما پاسخ از ما. تنها کافیست در بخش نظرات هر مطلب، مشکلتان را با ما در میان بگذارید تا مشکل شما را حل کند.
Loading...

1 کامنت

  1. سلام وخسته نباشید . مادرم 72 سال سن دارد و یک ماه هست که به زونا مبتلا شده است . زونا از زمانی شروع شد که بعد از برداشتن یک کلیه تحت پرتودرمانی و مصرف داروی شیمی درمانی بود. به دلیل ضعیف بودن و ناتوانی بدنش نسبت به داروهای مسکن واکنش شدید میده و الان بیحال و سست و درد شدید داره . خوردن غذا هم برایش سخت و سعی میکنه همیشه در حالت درازکش باشه . دکتر معالج اعلام کرده تمام آزمایش های انجام شده خوب بوده و هیچ مشکلی نداره ولی وضعیت ظاهری مادرم خوب نیست و برایش نگرانم . لطفا درصورت امکان راهنمایی کنید که چه کار کنم . ممنون

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here