بهترین روش اصلاح صورت آقایان و آشنایی با ترفندهای آن

370
Loading...
graphicstock.com
Loading...

بهترین روش اصلاح صورت آقایان و آشنایی با ترفندهای آن

از آن‌جایی که پوست صورت افراد با یکدیگر متفاوت است، اصلاح صورت نیز نیازمند در نظر گرفتن موارد خاصی است تا در حین اصلاح، پوست آسیب نبینند. به همین منظور قصد داریم در این مقاله، به بهترین روش اصلاح صورت برای پوست‌های مختلف نگاهی داشته باشیم:

بهترین روش اصلاح صورت های حساس

اگر از آن دسته آقایانی هستید که در حین اصلاح، پوست صورت آنها آزار می‌بیند یا دچار بریدگی می‌شود، غم به دل خود راه ندهید و برای اصلاح پوست‌های حساس نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • پوست صورت را آماده اصلاح کنید:

شستشوی صورت و یا لایه‌برداری پوست، به نرم‌شدن موهای صورت کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم برای این‌که پوست شما حالت نرم‌تری به خود بگیرد، صورت خود را حدود سه دقیقه با آب گرم بشویید.

  • از وسایل اصلاح مناسب استفاده کنید:

در انتخاب لوازم اصلاحِ پوستِ حساسِ صورتِ خود وسواس بیشتری به خرج دهید. پیشنهاد می‌کنیم از ژل‌های اصلاحی که متخصصین پوست آنها را تایید کرده‌اند استفاده کنید. این گونه ژل‌ها کمک می‌کنند تا موهای پوست صورت، قبل از اصلاح نرم‌ شوند و پس از اصلاح نیز از خشکی پوست جلوگیری می‌کنند. این ژل‌ها در حین اصلاح نیز کمک می‌کنند تا شاهد بریدگی نباشید.

در انتخاب تیغِ اصلاح نیز دقت کنید. حتما از خودتراشی استفاده کنید که چندین تیغ با فاصله بسیار کم در کنار هم در دسته آن تعبیه شده باشد. این نوع تیغ‌ها برای تراشیدن موهای صورت، به فشار کمتری نیاز دارند و در نتیجه اصلاح راحت‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورند. پس از اصلاح نیز شاهد التهاب‌های پوستی نخواهید بود.

  • از تیغ اصلاح غافل نشوید

اگر تیغ اصلاح شما کند باشد، به بریدگی و التهاب‌های پوستی پس از اصلاح منجر خواهد شد. شناسایی کند شدن تیغ نیز کار ساده و راحتی است. هرگاه احساس کردید در حین فرآیند اصلاح، تیغ آن‌گونه که باید و شاید موهای صورت را نمی‌تراشد، به احتمال زیاد تیغ کند شده است. بهترین روش اصلاح صورت استفاده از تیغ‌هایی است که بر روی آنها نواری تعبیه شده است. این نوار میزان تیز بودن تیغ را نشان می‌دهد. به این ترتیب اگر این نوار محو شد، به این معناست که عمر تیغ به پایان رسیده است.

  • در حین اصلاح، زیاد به پوست صورت سخت نگیرید

سعی کنید حرکات دسته تیغ بر روی پوست صورت نرم و آهسته باشد. در واقع این دسته تیغ است که باید موهای صورت را بتراشد نه دست‌های شما! در حین اصلاح، سعی کنید مسیر رویش موهای صورت را تشخیص داده و دسته تیغ را در همان میسر حرکت دهید.

اگر هم قصد دارید ریش و سبیل شما تا حد ممکن کوتاه شود یا به اصطلاح «چپه تراش» کنید، پس از تراشیدن موهای صورت در جهت رویش مو، یکبار دیگر صورت را ژل یا کف اصلاح بزنید و در جهت خلاف رویش موی صورت دسته تیغ را بکشید.
قسمت‌‌های سخت و حساس صورت را در انتها اصلاح کنید

اصلاح موهای سبیل و دور دهان را در آخرین مرحله انجام دهید، این کار باعث می‌شود ژل اصلاح مدت زمان بیشتری بر روی پوست این قسمت باقی بماند و در نتیجه پوست و موی این نواحی نرم‌تر شود تا اصلاح راحت‌تری را در قسمت‌های حساس صورت تجربه کنید. استفاده از دسته‌ تیغ‌های قدیمی و تک تیغ برای قسمت‌هایی از صورت که اصلاح سختی دارد نیز پیشنهاد می‌شود. دسته تیغی که تنها یک تیغ دارد، به راحتی موهای قسمت زیر بینی را می‌تراشد؛ اما دسته‌ تیغ‌هایی که چندین تیغ در آنها تعبیه شده به سختی در این قسمت حرکت می‌کنند.

  • در حین اصلاح، چندین بار دسته تیغ را بشویید

موهای تراشیده شده بر روی تیغ باقی می‌مانند و باعث می‌شوند اصلاح راحتی نداشته باشید، بنابراین در حین اصلاح هر زمان که احساس کردید موهای زیادی بر روی دسته تیغ انباشته شده، دسته تیغ را بشویید. این کار باعث می‌شود حرکت دسته تیغ بر روی پوست صورت روان‌تر انجام شود.

  • پس از اصلاح، هوای پوست صورت و گردن خود را داشته باشید

حتما پس از این‌که صورت خود را با تیغ اصلاح کردید، پوست صورت را با آب سرد بشویید و به آرامی خشک کنید. در نهایت هم از بالم یا اَفترشِیو (که برای پس از اصلاح توصیه می‌شوند) استفاده کنید.

بهترین روش اصلاح صورت های مستعد به آکنه:

اگر نگران این هستید که بعد از اصلاح ممکن است پوست شما جوش بزند نکات زیر را حتما در نظر داشته باشید:

 ۱. پوست صورت و گردن خود را قبل از اصلاح حتما بشویید. شستن پوست صورت با آب نیم‌گرم یا لایه برداری آن باعث می‌شود تا پوست تمیز شده و در نتیجه به نرم‌شدن موهای صورت قبل از اصلاح کمک می‌‌کند. برای این‌که اصلاح راحت‌تری داشته باشید، حتما پوست صورت را به مدت ۳ دقیقه در معرض آب گرم قرار دهید؛ این کار به نرمی پوست و در نتیجه اصلاح راحت‌تر صورت کمک می‌کند.

۲. ژل اصلاح مناسب با پوست صورت خود انتخاب کنید. برای این‌که پس از اصلاح شاهد جوش و آکنه نباشید توصیه می‌کنیم از ژل‌های اصلاحی که آلودگی و چربی را از سطح پوست می‌زدایند استفاده کنید.

۳. در حین اصلاح به پوست زیاد فشار وارد نکنید. خودتراش را با آرامی بر روی پوست بکشید. در حین اصلاح مواظب قسمت‌هایی از پوست که جوش زده یا ملتهب شده است نیز باشید و خیلی آرام، دسته تیغ را بر روی پوست این قسمت‌ها بکشید.

۴. پس از اصلاح برای جلوگیری از آکنه و جوش‌های پوستی از مرطوب‌‌کننده‌‌ها‌ی ملایم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا پوست در اثر خشکی بیش از حد، چربی اضافه تولید نکند.

۵. هر شب قبل از رفتن به رختخواب، پوست خود را با شوینده‌های بدون صابون بشویید. این کار به از بین بردن چربی‌هایی که در طول روز بر روی سطح پوست جمع شده‌اند کمک می‌کند.

چگونه جلوی احساس سوزش و التهاب پس از اصلاح را بگیریم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که پس از اصلاح، متوجه شده‌اید قسمت خاصی از پوست صورت ملتهب شده و می‌سوزد. سوزش و التهاب پوست، پس از اصلاح به راحتی قابل پیشگیری است.

در بیشتر مواقع اگر پوست صورت شما خشک باشد یا این‌که در حین اصلاح، فشار بیش از حدی با خودتراش بر روی پوست وارد کنید، ممکن است پوست صورت پس از اصلاح ملتهب شود. اگر هم تیغ‌ خودتراش بیش از اندازه کند باشد احتمال سوزش و التهاب پوست پس از اصلاح وجود دارد.

در بهترین روش اصلاح صورت برای این‌که پوست دچار سوزش و التهاب نشود از ژل و کف‌های اصلاح استفاده می‌کنند. این ترکیبات باعث می‌شوند خودتراش به راحتی در میان مو و پوست صورت حرکت کند.

از طرف دیگر باعث می‌شود آبرسانی به پوست به خوبی انجام شود تا شاهد خشکی پوست در حین اصلاح نباشید. زمانی که آب به اندازه کافی به پوست برسد، پوست متورم شده و نرم‌تر می‌شود. این کار به حرکت راحت‌تر خودتراش در میان موهای صورت منجر خواهد شد و در نتیجه پس از اصلاح، شاهد سوزش و التهاب پوست نخواهید بود. فشار دادن بیش از اندازه خودتراش بر روی پوست نیز به التهاب پوستی و سوزش پس از اصلاح منجر خواهد شد. سعی کنید خودتراش را به آرامی بر روی کف اصلاح و پوست بکشید.

در بسیاری از مواقع هم دیده شده است که عوض کردن خودتراش، مشکلات سوزش و التهاب پوست را برطرف می‌کند. از طرف دیگر ممکن است خودتراش شما مشکلی نداشته باشد و فقط تیغ‌هایش کُند شده باشد که در این حالت تنها کافی است تیغ خودتراش را با تیغ نو تعویض کنید.

یکی دیگر از دلایل سوزش و التهاب پوست پس از اصلاح، کشیدن بی‌موردِ خودتراش بر روی پوست است. جالب است بدانید بر اساس تحقیقاتی که از جانب ژیلت انجام شده است، یک مرد در هر بار اصلاح صورت، حدود ۱۷۰ بار خودتراش را بر روی صورت و به قصد تراشیدن موها می‌کشد که از این تعداد حدود ۱۲۰ مورد کشیدن خودتراش بر روی پوست صورت ضرورتی ندارد.

کشیدن دوباره خودتراش بر روی پوست صورت باعث می‌شود تا خمیر یا ژل اصلاحی که استفاده کرده‌اید از روی پوست برداشته شود و در نتیجه تماس بیشتری بین تیغ و پوست شما ایجاد می‌شود، این امر در نهایت به سوزش و التهاب پوست منجر خواهد شد.

همان‌گونه که در ابتدا هم اشاره شد، اصلاح صورت ترفند‌های زیادی دارد و بر خلاف اینکه به نظر می‌رسد کار راحتی است، نیازمند دقت و ظرافت خاص خود است و هر کس می‌تواند بهترین روش اصلاح صورت را برای شخص خود پیدا کند. بنابراین اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه اصلاح صورت دارید، تجارب خود را با ما و سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع:اُردمی 

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here