راه های از بین بردن موهای زائد صورت

896
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com
Loading...

چگونه با استفاده از راه‌کارهای طبیعی ، این موها را به‌طور موثر از بین ببریم ، بدون این‌که نگران اثرات جانبی یا عوارض آن باشیم ؟!

***

موی زائد صورت برای بسیاری از خانم‌ها مشکلات اعتماد به‌نفس ایجاد می‌کند ، که در بعضی موارد منجر به کناره‌گیری‌شان از جامعه می‌شود.

برای همین است که باید راه‌کارهایی را که در این نوشتار آمده‌ است امتحان کنید .

حتی اگر در دوران یائسگی هستید، معنی‌اش این نیست که باید از موی زائد صورت رنج ببرید . یاد بگیرید چگونه با استفاده از راه‌کارهای طبیعی ، این موها را به‌طور موثر از بین ببرید ، بدون این‌که نگران اثرات جانبی یا عوارض آن باشید .

1. وکس شکر

وکس شکر خانگی یکی از موثرترین راه‌کارهای موی زائد صورت است ، و تهیه‌ی آن نیز آسان است . تمام چیزی که نیاز دارید این است که :

۲ قاشق چای‌خوری شکر را با یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کنید، یک قاشق چای‌خوری آب به آن اضافه کنید.

سپس، مخلوط را در کاسه‌ای در آب داغ بگذارید و بجوشانید . بگذارید وکس به‌دست آمده کمی خنک شود و بعد با استفاده از کاردک مخصوص آن را روی صورت‌تان بمالید .

یک لایه‌ی باریک از وکس را روی صورت قرار دهید و به آرامی آن را در جهت رویش مو از صورت پاک کنید.

2. آرد نخود

آرد نخود می‌تواند نمونه‌ی یک راه‌کار عالی برای امتحان کردن باشد. برای بهترین نتیجه ، باید :

آرد نخود را با خامه‌ی شیر ، زردچوبه ، و شیر مخلوط کنید . مخلوطی که به‌دست می‌آید یک مایع غلیظ است ، که می‌توانید در ناحیه‌ی موهای زائد صورت قرار دهید .

آن را با یک پارچه‌ی نرم پاک کنید ، و هر ماه این فرآیند را چند بار تکرار کنید . به عنوان جایگزین می‌توانید آرد نخود را با ماست ساده، زردچوبه، و گلاب مخلوط کنید.

3. آرد ماش و گلاب

همچنین میتوانید ترکیب موثر آرد ماش و گلاب را امتحان کنید . گذشته از روشی برای از بین بردن موهای زائد، می‌توانید از آن برای پاکسازی پوست و کاهش خطر آکنه استفاده کنید .

آرد ماش را با گلاب مخلوط کنید ، مایع به‌دست آمده را روی صورت قرار دهید . بعد از این‌که خشک شد ، برای پاک کردن آن، صورت را با آب گرم مالش دهید .

این فرآیند را هفته‌ای چند بار تکرار کنید.

4. شکر دانه‌ریز و آب‌لیمو

هرچند برای از بین بردن موهای زائد صورت توصیه‌های زیادی وجود دارد که خودتان می‌توانید انجام دهید، اما باید به یاد داشته‌باشید یکی از بهترین درمان‌های طبیعی استفاده از شکر برای از بین بردن موهای زائد صورت است .

اول از همه ، باید یک فنجان آب را داغ کنید ، از یک قابلمه برای حرارت دادن به‌صورت غیرمستقیم استفاده کنید.

کمی شکر دانه‌ریز و آب‌لیمو به آن اضافه کنید ، و صبر کنید تا آب به جوش بیاید . حرارت را کم کنید و بگذارید نیم‌ساعت بجوشد.

وقتی نیم ساعت جوشید ، مخلوط را از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود . مایع را با کاردک مخصوص روی صورت قرار دهید و نوار باریکی از پارچه‌ی نخی را روی آن قرار دهید و بدون این‌که خیلی خشونت به خرج دهید، در جهت خلاف رویش مو بکشید.

5. آب‌لیمو و عسل

ترکیب آب‌لیمو و عسل واقعا عالی است.

از یک طرف، آب‌لیمو را دارید که می‌تواند برای پاکسازی و لایه‌برداری پوست استفاده شود. از طرف دیگر، عسل را دارید که می‌تواند به مو بچسبد، و از بین بردن آن را آسان‌تر کند .

با توجه به خواص آنتی‌باکتریال عسل ، این راه‌کار می‌تواند پوست‌تان را از عفونت‌های باکتریایی و جوش حفظ کند.

برای این راه‌کار ، یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو را با ۴ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید . مایع به‌دست آمده را روی صورت قرار دهید و بعد از حدود ۲۰ دقیقه با لیف حمام آن را پاک کنید .

برای بهترین نتیجه، این فرآیند را حداقل ۲ بار در هفته تکرار کنید.

***

این‌ها برخی از بهترین روش‌ها هستند که خودتان می‌توانید برای از بین بردن موی زائد صورت انجام دهید. همان‌طور که دیده‌اید، این راه‌کارها فقط حاوی مواد اولیه‌ی طبیعی هستند ، بنابراین  ، نباید نگران اثرات جانبی یا چیزی مثل آن باشید.

در عوض ، می‌توانید چهره‌تان را از موهای زائد پاک کنید و نهایتا از چهره‌ای لطیف لذت ببرید .

هنگامی که مجبور هستید موهای زائد صورت‌تان را از بین ببرید، می‌توانید محصولات آرایشی بیش‌تری استفاده کنید، و این‌گونه اعتماد به‌نفس‌تان را بهبود ببخشید و از ظاهرتان رضایت داشته‌باشید .

مطمئن شوید راه‌کارهایی را که در این نوشتار توصیه شده‌است ، مرتبا به کار می‌برید تا از رشد مجدد موهای زائد صورت اجتناب کنید.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here