۱۶ علامت سرطان که تا به امروز نمیدانستید

3910
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com
Loading...

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و تشخیص زودهنگام بسیاری از انواع سرطان می توان به درمان کامل آن امیدوار بود. بیشترین و بزرگ ترین کمک برای درمان سرطان باید توسط خود فرد و با افزایش آگاهی از علائم آن صورت بگیرد.
سوزش معده

سوزش سر دل و یا احساس درد مکرر در قسمت پایین قفسه ی سینه بعد از غذا خوردن می تواند به معنای سرطان مری باشد. بنابراین جهت غربالگری به پزشک مراجعه کنید.
تغییرات سینه

یکی از تغییرات متداول که خانم ها قبل از تشخیص سرطان سینه تجربه می کنند، تغییر در نوک سینه شامل مسطح شدن این قسمت و یا برعکس است.
قاعدگی های دردناک

بسیاری از خانم ها معمولا از دوره های قاعدگی سنگین و دردناک و خونریزی بین دوره ای شکایت دارند که نشانه ای از سرطان اندومتر (مخاط رحم) یا سرطان رحم است.
درد در ناحیه ی سینه 

در زنان مشاهده ی قرمزی و یا کبودی و یا احساس گرما، تورم و تحریک در ناحیه سینه می تواند نشانه ی سرطان سینه ی التهابی باشد
درد شکم

درد در ناحیه ی شکم در یک سری از افراد نشانه ی تومورهای کبدی است و گرفتگی معده و دردهای مکرر شکمی می تواند نشانه ی سرطان روده ی بزرگ باشد.
مشکلات بلع غذا

بلع دشوار به طور معمول با سرطان مری یا گلو مرتبط است، اما می تواند یکی از نشانه های اولیه ی سرطان ریه نیز باشد. صدای خشن و احساس فشار چیزی در گلو می تواند شاخص اولیه ی سرطان تیروئید باشد.
تورم بیضه

وجود توده ی ناشی از سرطان بیضه اغلب بدون درد است. همچنین بزرگ شدن و تورم بیضه نیز از علائم شایع این نوع سرطان می باشد.
کاهش وزن

کاهش وزن بدون تغییر در برنامه غذایی و یا بدون ورزش می تواند ناشی از سرطان روده ی بزرگ و یا دیگر سرطان های گوارشی باشد. این مسئله همچنین می تواند به علت انتشار سرطان به کبد اتفاق بیفتد.
خس خس سینه

یکی از نشانه های اولیه ی سرطان ریه که اغلب مبتلایان آن را به یاد می آورند، کاهش توانایی برای تنفس و خس خس کردن است. سرطان تیروئید هم می تواند مشکلات تنفسی ایجاد نماید.

اسید معده

از نشانه های اولیه ی شایع سرطان معده، درد در ناحیه ی بالایی و میانی شکم است که مانند وجود گاز و یا سوزش سردل احساس می شود.
مشکلات روده

اسهال، یبوست و تغییرات در مدفوع همه می توانند نشانه ی سرطان باشند. اگر این مشکل تا چند روز بدون هیچ علت روشنی ادامه پیدا کرد، باید این علائم را جدی بگیرید.
اشکال در دفع ادرار

در مردان شایع ترین علامت سرطان پروستات، احساس عدم توانایی در شروع ادرار کردن است. بسیاری از مردان نیز در پایان دادن به جریان ادرار دچار مشکل می شوند.
مشکل نعوظ

با گسترش سرطان پروستات، مردان در ایجاد و حفظ نعوظ دچار مشکل می شوند.
خستگی

ضعف عمومی و خستگی می تواند معانی مختلفی داشته باشد ، اما زمانی که با سایر علائم همراه می شود می تواند علامت بسیاری از بیماری ها و سرطان ها باشد.
تب

دمای بالای مکرر بدن می تواند نشانه ی سرطان خون باشد که طی آن سلول های مغز استخوان شروع به تولید گلبول های سفید غیر طبیعی خون می کنند و توان بدن در مبارزه با عفونت را کاهش می دهند.
ناخن

وجود رگه های سیاه، قهوه ای و سفید در زیر ناخن می تواند به معنای سرطان پوست باشد. در حالی که وسیع شدن انتهای انگشتان با ناخن های خمیده ممکن است نشانه ی سرطان ریه باشد. ناخن رنگ پریده و یا سفید هم می تواند نشانه ی این باشد که کبد به خوبی کار نمی کند که احتمالا ناشی از سرطانی شدن این عضو خواهد بود.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here